Český rozhlas představuje kandidáty do Senátu

Šest otázek a stejný časový limit. Český rozhlas představuje všechny kandidáty do Senátu, kteří se rozhodli využít nabídku na natočení takzvaných předvolebních vizitek. Můžete si tak na jednom místě snadno porovnat, kdo usiluje o vaše hlasy. O senátorská křesla se letos utká celkem 233 lidí. To je o šest více než v předchozích volbách před šesti lety. První kolo voleb proběhne 7. a 8. října, druhé o týden později, tedy 14. a 15. října 2016.

Číst dál

Stejný prostor nabídl Český rozhlas také lídrům všech krajských kandidátek.

Podoba volebních vizitek je pro kandidáty jednotná. První otázka zní „Proč by lidé měli volit právě vás?“ a na odpověď mají všichni jednu minutu. Časový limit u dalších pěti otázek je 30 sekund. Kandidáti samozřejmě můžou odpovědět v kratším čase, ušetřené sekundy se ale nepřevádějí.

Český rozhlas se tedy dále ptal:

Kandidáti do Senátu sice všechny otázky předem znali, při natáčení ale museli odpovídat z hlavy a na první pokus. Nemohli tedy mít před sebou připravený text ani poznámky na papíře nebo v mobilním telefonu či tabletu. Někteří ale nabídku na natočení volební vizitky odmítli.

Rozhovory s jednotlivými kandidáty se ve vysílání Českého rozhlasu objeví postupně. Pořadí určil los, na který dohlížel notář.

Český rozhlas představuje kandidáty do Senátu